WordPress kontra Drupal, który CMS jest lepszy? - Twórcy Stron  
Twórcy Stron

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS) w Internecie. Według ostatnich obliczeń zasilał pełne 40% witryn internetowych, które są obecnie online.

Istnieje wiele powodów popularności WordPressa, ale nie jest to jedyny CMS dostępny dla właścicieli małych firm poszukujących rozwiązania internetowego. Inną popularną dostępną opcją jest Drupal. Drupal jest trzecim najpopularniejszym systemem CMS i obsługuje 2,4% stron internetowych.

Często jesteśmy pytani o to, który system jest najlepszy i dlaczego jeden byłby lepszy od drugiego w konkretnej sytuacji. Przeanalizujmy ich różnice i pokażmy, który z nich wybralibyśmy co najmniej 9 razy na 10.

Czym jest WordPress i Drupal?

Zanim zagłębimy się w szczegóły, przyjrzyjmy się ogólnie, czym są WordPress i Drupal oraz w jaki sposób pomagają w prowadzeniu biznesu.

Jak powiedziałem powyżej, oba są systemami zarządzania treścią. Oznacza to, że zapewniają hostowane rozwiązanie do tworzenia i zarządzania treścią w Twojej witrynie. Gdy otrzymujesz witrynę zbudowaną przy użyciu WordPressa lub Drupala, nie musisz znać żadnego technicznego języka kodowania, takiego jak CSS lub HTML, aby dokonywać aktualizacji.

Co więc je wyróżnia? Ogólnie rzecz biorąc, WordPress i Drupal mają różne filozofie, jeśli chodzi o to, czym powinien być i czym powinien być CMS. Jak być może wiesz, WordPress został początkowo zbudowany jako platforma blogowa, więc jego podstawowa funkcjonalność koncentruje się na mniejszych użytkownikach i firmach. Drupal został zbudowany jako centrum treści dla organizacji na poziomie korporacyjnym.

Różnice między nimi nie czynią jednego dobrego, a drugiego złego. Po prostu ulepszają jedną w oparciu o twoją konkretną sytuację, potrzeby i poziom umiejętności.

Zalety WordPressa

Świat WordPressa to szerokie i zróżnicowane miejsce. Musi wziąć pod uwagę, że obsługuje 40% witryn internetowych, które są obecnie online. Istnieje wiele powodów, dla których WordPress jest obecnie najpopularniejszym CMS-em.

Łatwy w użyciu

Jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, WordPress będzie miał dla Ciebie znacznie bardziej przyjazny interfejs użytkownika. Jest również niezwykle łatwy do nauczenia się i opanowania dla każdego, a istnieje mnóstwo świetnych poradników, które mogą Ci pomóc.

Łatwy do dostosowania

Istnieją duże i bardzo aktywne społeczności zewnętrznych twórców motywów i wtyczek, które tworzą tysiące wtyczek do Twojej podstawowej witryny WordPress. W prostym języku angielskim oznacza to, że jeśli możesz o tym marzyć, ktoś prawdopodobnie opracował już wtyczkę do WordPressa, która może to zrobić bez konieczności kosztownej pracy programistycznej. (Niektórzy twierdzą nawet, że dzięki odpowiednim rozszerzeniom WordPress może zrobić wszystko, co potrafi Drupal, ale o tym później.)

Łatwo uzyskać pomoc

Jeśli masz witrynę WordPress (i zrezygnujesz z jednego z naszych kompleksowych planów opieki , które zdejmą z Ciebie wszelkie czynności konserwacyjne), możesz znaleźć pomoc w przypadku każdego napotkanego problemu. Może to trochę potrwać, ale będziesz w stanie znaleźć eksperta, który może pomóc. Możesz nawet znaleźć rozwiązanie na jednym z wielu forów WordPress, na których poszczególne osoby pomagają sobie nawzajem w rozwiązywaniu problemów.

Łatwo dostępne

Chociaż możesz zbudować tanią witrynę na Drupalu lub kosztowną witrynę WordPress, ogólnie rzecz biorąc, rozwiązanie oparte na WordPress będzie znacznie bardziej przystępne dla przeciętnego właściciela małej lub średniej firmy. WordPress oferuje również więcej gotowych rozwiązań, które są łatwym sposobem na uzyskanie świetnej strony internetowej przy niskich kosztach.

Większy udział w rynku

Przy tak wielu witrynach internetowych zbudowanych na WordPressie istnieją setki tysięcy usług i narzędzi internetowych innych firm, które pomogą w integracji, specjalistów, do których możesz się zwrócić o wsparcie, oraz aktywnych społeczności użytkowników, w których możesz szukać inspiracji i społeczności. Istnieje również duża i dynamiczna społeczność open source, która codziennie wprowadza innowacje na platformie.

Zalety Drupala

Chociaż Drupal ma mniejszy udział w rynku, ma również żywą i oddaną społeczność użytkowników, którzy zachwalają jego liczne zalety.

Elastyczność

Główną korzyścią, którą doceniają użytkownicy Drupala, jest wyższy poziom elastyczności niż oferuje WordPress. Użytkownicy Drupala uważają, że istnieje więcej niestandardowych typów treści, które pozwalają im na większą elastyczność w zakresie typów publikowania treści, które mogą osiągnąć.

Drupal ma również bardziej elastyczny system taksonomii dla swojego edytora treści, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą publikować szerszą gamę typów treści i ogólnie więcej treści. Publikowanie treści, i to w wielu, to jedna z podstawowych funkcjonalności serwisu Drupal.

Ze względu na tę zdolność do obsługi szerokiej gamy treści, przedsiębiorstwa skłaniają się ku Drupalowi jako preferowanemu systemowi CMS.

Bezpieczeństwo

Bez wątpienia największym wyróżnikiem między WordPressem a Drupalem jest bezpieczeństwo. Drupal wie, że ich główną bazą użytkowników są organizacje korporacyjne i zbudowali swoje zabezpieczenia na taką skalę. W rzeczywistości na Drupalu zbudowanych jest wiele rządowych stron internetowych.

(Nie oznacza to, że WordPress ma przytłaczające problemy z bezpieczeństwem. W rzeczywistości może być całkiem bezpieczny, ale z 40% udziałem w rynku, jest niesamowicie atrakcyjnym celem dla hakerów i złośliwych podmiotów . Z odpowiednim planem bezpieczeństwa i aktywnym menedżerem witryny , Twoja witryna będzie tak samo bezpieczna, jak tego potrzebujesz).

Drupal oferuje również bardziej elastyczny i konfigurowalny system kontroli dostępu, który pozwala użytkownikom tworzyć role użytkowników z indywidualnymi uprawnieniami.

Podstawowe wsparcie dla witryn wielojęzycznych

W Drupal 8 wielojęzyczna funkcjonalność jest zagnieżdżona w rdzeniu, podczas gdy witryny WordPress muszą korzystać z wtyczek innych firm. Jest to bardziej problem dla przeciętnego użytkownika Drupala, organizacji na poziomie przedsiębiorstwa ze złożonymi witrynami internetowymi. WordPress może również obsługiwać wiele języków, ale jest dostępny tylko za pośrednictwem rozwiązania innej firmy.

Podsumowanie: Kochamy WordPress

Jesteśmy agencją WordPress, ponieważ kochamy WordPressa. Uwielbiamy, jak łatwo jest się uczyć i jak łatwo jest naszym klientom być własnymi edytorami treści dzięki bogatszemu doświadczeniu użytkownika WordPressa. Korzystanie z Drupala wymaga silnej wiedzy technicznej na temat HTML i innych języków programowania, których większość właścicieli małych i średnich firm nie zna i nie ma czasu na naukę.

Chociaż może być wielojęzyczny i oferować więcej opcji optymalizacji pod kątem wyszukiwarek dzięki możliwości obsługi większej ilości treści, Drupal jest bardzo trudny do nauczenia. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli firm, którzy chcą regularnie publikować treści i uruchamiać oprogramowanie lub wyświetlać reklamy w swojej witrynie.

Kiedy będziesz gotowy na niestandardową witrynę WordPress, która jest piękna i łatwa do aktualizacji, zadzwoń do nas!

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.