Twórcy Stron

Wybór nazwy domeny to ważna decyzja dla każdego właściciela witryny. Jeśli zastanawiasz się, co oznacza nazwa domeny, nie jesteś sam. Poniższe informacje rzucą nieco światła na ten temat.

Definicja nazwy domeny

Nazwa domeny służy do rozpoznawania jednego lub więcej adresów IP. Nazwy domen są używane w adresach URL do rozpoznawania stron internetowych. Na przykład w adresie URL https://tworcystron.pl nazwa domeny to tworcystron.pl

Ponieważ sieć jest obsługiwana przez adresy IP, każdy serwer sieci Web musi mieć system nazw domen lub serwer DNS. Serwer DNS tłumaczy nazwy domen na adresy IP.

Każda istniejąca nazwa domeny ma przyrostek wskazujący, do której „domeny najwyższego poziomu” należy. Co to jest sufiks nazwy domeny? Oto kilka przykładów:

.com (globalne)
.pl (krajowe)
.net (organizacje sieciowe)
.edu (instytucje edukacyjne)
.org (non-profit)
.gov (agencje rządowe)

Wybór nazwy domeny jest tak samo ważny jak wybór właściwej nazwy firmy. Wybrana nazwa domeny powinna reprezentować produkt lub usługę, którą oferujesz w Internecie. W przeciwieństwie do wyboru nazwy firmy, wybór nazwy domeny jest trwały. Ważne jest, aby wybrać właściwą nazwę, ponieważ po jej zarejestrowaniu nie można edytować ani zmieniać nazwy.

Wybierając nazwę domeny, upewnij się, że wybrałeś nazwę, która jest urzekająca i niezapomniana. Nazwa domeny może być kombinacją liter, cyfr i symboli, takich jak „-”. Możesz wybrać jedno słowo lub więcej niż jedno słowo. Zaleca się wybranie krótkiej nazwy, która będzie łatwa do wpisania. Krótsza nazwa wygląda również atrakcyjniej na wizytówkach, broszurach, reklamach i innych materiałach marketingowych.

Aby zaoszczędzić czas przy wyborze nazwy domeny, sprawdź, czy nazwa domeny jest dostępna. Możesz to sprawdzić na stronach takich jak „Whois.com” lub możesz to sprawdzić podczas rejestracji domeny. To natychmiast poinformuje Cię, czy Twoja nazwa domeny jest dostępna.

Jeśli zarejestrujesz swoją nazwę domeny w witrynach takich jak cyberfloks.pl, narzędzie do sprawdzania nazw domen poda alternatywne nazwy domen, które są dostępne. Na przykład, jeśli chcesz zarejestrować nazwę domeny, taką jak „mywebsite.com”, a zostanie ona zajęta, witryna automatycznie zaoferuje inne wersje tej konkretnej nazwy, takie jak „mywebsite.net” lub „thisismywebsite.com”.

Jeśli masz na myśli nazwę domeny, która jest już zajęta, możesz skontaktować się z właścicielem witryny i zaoferować jej zakup.

Jeśli nie masz pewności, jaką nazwę domeny utworzyć, możesz kupić nazwę domeny, która jest już zarejestrowana. Zaletą zakupu nazwy, która już istnieje, jest to, że najprawdopodobniej ma już ugruntowaną pozycję w sieci. Wyszukiwarki (Google, Bing, Yahoo itp.) uwielbiają strony internetowe, które są dostępne od jakiegoś czasu.

Znalezienie znaczenia nazwy domeny nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Następnym krokiem po utworzeniu nazwy domeny jest znalezienie dobrego dostawcy usług hostingowych i rozpoczęcie nowej witryny.

Aby uzyskać więcej informacji związanych z domenami i hostingiem, odwiedź sekcję kontakt stronie tworcystron.pl i zadaj nam pytanie.

2 Komentarz

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.