Twórcy Stron

Witamy w „Arturo”

Przywitaj się z „Arturo” i WordPressem 6.0, zainspirowanym przez zdobywcy Grammy muzyka jazzowego, Arturo O’Farrilla . Znany ze swojego wpływu na współczesny latynoski jazz, Arturo wydał ponad 15 albumów obejmujących dorobek na przestrzeni pięciu dekad. 

Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z WordPressem 6.0, stworzonym, aby pomóc Ci odblokować twórcze aspiracje i sprawić, by tworzenie witryn było bardziej intuicyjne. I sprawdź niektóre inspirujące dźwięki Arturo, które obejmują afro kubański jazz, współczesny latynoski jazz i wiele więcej.

Z prawie 1000 ulepszeń i poprawkami błędów, druga główna wersja 2022 jest już dostępna. Pobierz teraz ! Na dzień dzisiejszy WordPress obsługuje ponad 42% stron internetowych na całym świecie. 

Właściciele i administratorzy witryn powinni dokonać aktualizacji, aby w pełni wykorzystać wiele obecnych ulepszeń w zakresie stabilności, wydajności i użyteczności. Twórcy treści WordPress będą cieszyć się zestawem nowych funkcji mających na celu poprawę doświadczeń związanych z pisaniem i projektowaniem.

Rozszerzenie Gutenberga o możliwość pełnego edytowania witryn w WordPressie oznacza, że ​​wszystkie problemy, które społeczność musiała rozwiązać, były złożone i dalekosiężne. WordPress 6.0 jest przykładem zaangażowania społeczności we wspólne stawianie czoła tym trudnym wyzwaniom. Dzięki przemyślanym aktualizacjom sposobu pisania, tworzeniu lepszej funkcjonalności bloków i dodaniu nowego intuicyjnego przełącznika stylów, jestem naprawdę dumny z pracy wykonanej w tej wersji, aby zapewnić wspaniałe wrażenia podczas edycji witryny.

Josepha Haden Chomphosy, dyrektor wykonawczy

Ulepszone doświadczenie pisania

Udoskonalenia pisania są liczne, niezależnie od tego, czy piszesz nowy post, czy dodajesz elementy do istniejącej strony. Poznaj więcej sposobów na usprawnienie procesu tworzenia treści, w tym:

 • Zaznacz tekst w wielu blokach, aby ułatwić kopiowanie i wklejanie.
 • Wpisz dwa otwarte nawiasy kwadratowe ` [[`, aby szybko uzyskać dostęp do listy ostatnich postów i stron.
 • Zachowaj istniejące style podczas przekształcania niektórych bloków z jednego rodzaju w inny — na przykład z bloku Akapit na blok Kodu.
 • Utwórz niestandardowe przyciski, a wszelkie nowe przyciski automatycznie zachowają dostosowania stylu.
 • Spraw, aby chmury tagów i ikony społecznościowe były jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki zaktualizowanym ustawieniom i kontrolkom oraz nowemu stylowi konturu chmury tagów.

Przełączanie stylów 

Motywy blokowe zawierają teraz opcję zawierania wielu odmian stylów. Rozszerza to jeszcze bardziej nowy system stylów i umożliwia skróty do przełączania wyglądu i stylu witryny w ramach jednego motywu. W motywach blokowych obsługujących tę funkcję można zmienić zarówno dostępne ustawienia, takie jak grubość czcionki, jak i opcje stylu, takie jak domyślna paleta kolorów. Zmień wygląd i styl swojej witryny za pomocą kilku kliknięć.

Więcej szablonów do wyboru

WordPress 6.0 zawiera pięć nowych opcji szablonów dla motywów blokowych: autor, data, kategorie, tag i taksonomia. Te dodatkowe szablony zapewniają większą elastyczność twórcom treści. Dostosuj każde z narzędzi, które już znasz, lub z następującymi nowymi opcjami w tej wersji: 

 • Wyróżnione obrazy można wykorzystać w bloku okładki.
 • Nowe elementy sterujące wielkością polecanych obrazów ułatwiają uzyskanie pożądanych wyników.
 • Podczas edytowania szablonu, w katalogu głównym lub pomiędzy blokami, funkcja szybkiego wstawiania pokazuje wzory i części szablonu, co pomaga w szybszej pracy i odkrywaniu nowych opcji układu.
 • Blok zapytań obsługuje filtrowanie według wielu autorów, obsługę niestandardowych taksonomii oraz obsługę dostosowywania tego, co jest wyświetlane, gdy nie ma wyników.

Zintegrowane wzory

Wzorce pojawią się teraz, gdy będziesz ich potrzebować, w jeszcze większej liczbie miejsc, na przykład w szybkim wstawianiu lub podczas tworzenia nowego nagłówka lub stopki. Jeśli jesteś autorem motywu blokowego, możesz nawet zarejestrować wzorce z Katalogu wzorców za pomocą ` theme.json` , co pozwala na nadanie priorytetu określonym wzorcom, które są najbardziej przydatne dla użytkowników motywu.

Dodatkowe narzędzia projektowe

Z każdym wydaniem narzędzia do projektowania stają się coraz bardziej zaawansowane i intuicyjne. Oto niektóre z najważniejszych cech wersji 6.0: 

 • Nowy projekt kolorowych paneli oszczędza miejsce, ale nadal pokazuje Twoje opcje na pierwszy rzut oka. 
 • Nowe elementy sterujące obramowaniem oferują prostszy sposób na ustawienie granicy dokładnie tak, jak chcesz. 
 • Poziomy przezroczystości kolorów pozwalają na jeszcze bardziej kreatywne opcje kolorystyczne.
 • Kontroluj luki, marginesy, typografię i nie tylko w zbiorze bloków jednocześnie, w bloku Grupuj.
 • Przełączaj się między wariantami stosu, wiersza i grupy, aby pozycjonować grupy bloków z większą elastycznością układu.
 • Użyj funkcji obsługi przerw w bloku Galeria, aby stworzyć różne wyglądy — od dodawania odstępów między wszystkimi obrazami po całkowite usunięcie odstępów.

Lepszy widok listy

Nowe skróty klawiaturowe umożliwiają wybieranie wielu bloków z widoku listy, zbiorczą ich modyfikację oraz przeciąganie i upuszczanie na liście. Widok listy można łatwo otwierać i zamykać; jest on domyślnie zwinięty i automatycznie rozwija się do bieżącego zaznaczenia za każdym razem, gdy wybierzesz blok. 

Blokowanie Kontroli Blokowania

Teraz możesz zablokować swoje bloki. Wybierz, aby wyłączyć opcję przesunięcia bloku, usunięcia bloku lub obu. Upraszcza to przekazywanie projektu, pozwalając klientom uwolnić swoją kreatywność bez obaw o przypadkowe uszkodzenie witryny w procesie.

Poprawiona wydajność w WordPress 6.0

Ta wersja zawiera kilka aktualizacji skoncentrowanych na poprawie wydajności WordPressa. Te ulepszenia obejmują szereg obszarów wydajności, w tym poprawę szybkości strony i po załadowaniu, skrócenie czasu wykonywania różnych typów zapytań, buforowanie, menu nawigacji i wiele innych. Grupa robocza zespołu ds. wydajności jest ważnym obszarem, na którym skupia się główny zespół ds. rozwoju. Aby uzyskać więcej informacji na temat pracy tej grupy, zapoznaj się z ich pracą nad tworzeniem WordPressa z hashtagiem #performance .

Poprawa dostępności WordPress 6.0

Dostępność jest integralną częścią misji WordPressa polegającej na wspieraniu integracyjnej społeczności i wspieraniu użytkowników wszystkich typów na całym świecie. Mając to na uwadze, WordPress 6.0 zawiera ponad 50 aktualizacji

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.