Problemy ze zgodnością różnych przeglądarek - Twórcy Stron  
Twórcy Stron

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że oprócz Internet Explorera, Mozilli Firefox, Safari i Google Chrome istnieją dosłownie setki przeglądarek internetowych i mobilnych. Co więcej, każda przeglądarka ma różne wersje, tworząc niezliczone odmiany przeglądarek, których ludzie mogą używać do odwiedzania Twojej witryny.

Tylko dlatego, że Twoja witryna wygląda dobrze w używanej przeglądarce, niekoniecznie oznacza to, że wygląda tak samo w wielu przeglądarkach, różnych systemach operacyjnych i urządzeniach mobilnych używanych do odwiedzania Twojej witryny. Niespójne widoki w wielu przeglądarkach mogą powodować problemy ze zgodnością między przeglądarkami.

Różne przeglądarki internetowe w różny sposób analizują kod witryny. Niezwykle ważne jest sprawdzenie witryny pod kątem problemów ze zgodnością z różnymi przeglądarkami jako końcowy etap projektowania. Problemy ze zgodnością różnych przeglądarek są spowodowane błędami w kodzie witryny. Oznacza to, że główne przeglądarki, takie jak Google Chrome, czytają i wyświetlają Twoją witrynę inaczej niż Internet Explorer lub Mozilla Firefox.

Musisz naprawić problemy ze zgodnością lub ryzykować, że nie będziesz w stanie dotrzeć do potencjalnych klientów. Jeśli jednak nie wiesz, czego szukać, trudno będzie rozwiązać problem. Walidator kodu strony internetowej jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia, jeśli tworzysz własną stronę internetową od podstaw. Jeśli korzystasz z narzędzia do tworzenia witryn opartych na motywach, takiego jak Squarespace lub WordPress, zawiera on PHP i może być trudny do zdiagnozowania, jeśli nie masz doświadczenia.

Co to jest zgodność z różnymi przeglądarkami?

Zapewnienie spójnego działania witryny w różnych przeglądarkach nazywa się kompatybilnością z różnymi przeglądarkami. Niezależnie od tego, czy chodzi o wygląd i zachowanie, czy o zachowanie, można stworzyć witrynę, która będzie działać podobnie w różnych przeglądarkach i jest kompatybilna z różnymi przeglądarkami. Jest to ważny krok w procesie projektowania stron internetowych. Wielu projektantów stron internetowych ma tendencję do pomijania tego kroku z powodu ograniczeń czasowych.

Oto przykład:  Masz formularz na swojej stronie internetowej, który ma kluczowe znaczenie dla działań związanych z generowaniem leadów. Kiedy testowałeś witrynę przed jej uruchomieniem, formularz działał idealnie w Twojej przeglądarce. Załóżmy, że 20% odwiedzających Twoją witrynę korzysta z przeglądarek, na których formularz nie działa; albo wygląda źle i źle, albo kliknięcie przycisku przesyłania nie powoduje faktycznego przesłania formularza. Wyobraź sobie, jakie wrażenie wywoła te 20% odwiedzających w Twojej witrynie i firmie. Musisz także wziąć pod uwagę utratę potencjalnych leadów z tych 20% odwiedzających.

Co to są problemy ze zgodnością różnych przeglądarek?

Cztery główne rzeczy, które przyczyniają się do problemów ze zgodnością między przeglądarkami:

A) Chociaż każda przeglądarka implementuje standardy W3C, niekoniecznie robią to w ten sam sposób. Na przykład każda przeglądarka inaczej traktuje HTML, CSS i JavaScript.

B) Oprócz podstawowej implementacji, każda przeglądarka obsługuje na swój własny sposób ulepszenia lub odstępstwa od standardów W3C.

C) System operacyjny, na którym działa przeglądarka, na swój sposób obsługuje grafikę i elementy wizualne, tworząc różnice.

D) Dodaj do tego różne rozdzielczości ekranu, zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych, a otrzymasz wiele zmiennych, które mogą wpływać nie tylko na wygląd Twojej witryny w przeglądarce, ale także na jej zachowanie.

Wskazówki, jak uniknąć problemów ze zgodnością różnych przeglądarek

W zależności od złożoności witryny osiągnięcie 100% zgodności może być czasami prawie niemożliwe, ale projektant lub programista może upewnić się, że witryna wygląda i zachowuje się spójnie w różnych przeglądarkach, wykonując następujące czynności:

 • Zrozumienie różnic w przeglądarkach:  Pierwszą rzeczą, którą projektant stron internetowych musi wiedzieć przed zaprojektowaniem strony internetowej, są różnice między przeglądarkami i sposób, w jaki obsługują one elementy. Sama ta świadomość znacznie przyczyni się do upewnienia się, że projekt nie prowadzi do problemów ze zgodnością różnych przeglądarek, których nie można naprawić.
 • Wybór edytora HTML: Edytor  HTML wybrany podczas tworzenia witryny często dodaje wiersze kodu, które mogą powodować problemy ze zgodnością między przeglądarkami. Edytor HTML programu Dreamweaver to doskonały wybór, pod warunkiem, że konwertujesz warstwy na tabele.
 • Arkusze stylów:  Korzystanie z kaskadowych arkuszy stylów (CSS) umożliwia zarządzanie wyglądem i działaniem elementów na stronach internetowych. Jednak nie wszystkie arkusze stylów mogą być kompatybilne ze wszystkimi wersjami każdej przeglądarki. Projektanci stron internetowych muszą być tego świadomi i wybierać style, które będą miały najmniejszy wpływ na kompatybilność z różnymi przeglądarkami.
 • Flash:  Dla twórców stron internetowych ważne jest, aby wiedzieć, że przeglądarki przeznaczone dla osób niedowidzących i większość przeglądarek mobilnych nie obsługują flasha. Chociaż Flash może zwiększyć atrakcyjność wizualną witryny, może powodować problemy z kompatybilnością w różnych przeglądarkach, zwłaszcza na urządzeniach przenośnych. Flash nie jest też najbardziej przyjaznym dla wyszukiwarek technologiami sieciowymi.
 • Łącza do obrazów:  Gdy łączysz obrazy, o ile nie używasz atrybutu ALT dla obrazów, będą one stwarzać takie same problemy, jak Flash w przeglądarkach mobilnych i przeglądarkach dla osób niedowidzących.
 • Czysty kod:  Witryna z czystym kodem i bez elementów, których można uniknąć, które mogą być różnie interpretowane przez różne przeglądarki, będzie działać płynnie w różnych przeglądarkach.
 • Zgodność z W3C:  Po zakodowaniu strony internetowej projektant musi spróbować osiągnąć zgodność z W3C. Można to zrobić pod adresem https://validator.w3.org/. Osiągnięcie zgodności z W3C może nie być łatwe, głównie jeśli Twoja witryna korzysta z funkcji, które są uważane za ulepszenie standardów W3C. Jednak im bardziej zbliżasz się do kodu zgodnego z W3C, tym mniejsze szanse na to, że witryna różni się wydajnością i wyglądem w różnych przeglądarkach.
 • Testowanie  w wielu przeglądarkach : Ostatnią rzeczą jest przetestowanie witryny w jak największej liczbie różnych przeglądarek przed jej udostępnieniem. Dostępnych jest wiele darmowych i płatnych narzędzi do testowania w różnych przeglądarkach, aby sprawdzić wszystkie wersje wielu przeglądarek.
 • Zrozumienie odbiorców: czy docelowi odbiorcy to głównie użytkownicy urządzeń mobilnych, czy też korzystają ze starszych przeglądarek? Większość odwiedzających Twoją witrynę prawdopodobnie będzie korzystać z wielu przeglądarek i urządzeń.
 • Użyj frameworka: większość problemów z różnymi przeglądarkami rozwiązuje się, gdy używasz frameworka, takiego jak JavaScript lub do stylizacji.
 • Używaj mniej funkcji CSS: Utrzymanie prostego kodu witryny zmniejszy liczbę możliwych problemów z różnymi przeglądarkami. Nie wszystkie strony internetowe muszą być olśniewające; czasami prostsze jest lepsze.
 • Najpierw przetestuj trudne przeglądarki internetowe : najtrudniejsze przeglądarki, takie jak Internet Explorer lub Firefox, należy najpierw przetestować, aby szybko pojawiły się problemy z kompatybilnością między przeglądarkami. Jeśli najpierw przetestujesz prostsze, prostsze przeglądarki internetowe, Twoje błędy mogą nie pojawić się do końca.

Pomimo tych wszystkich wysiłków witryna może nie być w 100% kompatybilna z różnymi przeglądarkami. Jednak drobne różnice w wyglądzie witryny powodują mniejsze szkody niż elementy, które nie działają w niektórych przeglądarkach. Współpraca z profesjonalnym projektantem stron internetowych, który rozumie te problemy, byłaby najlepszym sposobem, aby zapewnić sobie witrynę zgodną z różnymi przeglądarkami.

Profesjonalne usługi projektowania stron internetowych od Twórców Stron

Ekipa Twórców Stron ma ponad 12-letnie doświadczenie w profesjonalnym projektowaniu stron internetowych. To, co odróżnia nas od większości firm zajmujących się projektowaniem stron internetowych, to fakt, że skupiamy się nie tylko na projektowaniu stron internetowych, ale także na budowaniu silnej obecności w Internecie dla naszych klientów. Zrozumienie zmieniających się standardów tworzenia stron internetowych i wytycznych dotyczących wyszukiwarek pomogło nam zbudować silną obecność w sieci dla wielu naszych klientów dzięki połączeniu naszych usług projektowania stron internetowych i marketingu internetowego. Aby zobaczyć, jak możemy pomóc Ci zbudować silną obecność w sieci, skontaktuj się z nami już dziś!

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.