Jakie są różnice tworzenia stron internetowych typu front-end i back-end? - Twórcy Stron  
Twórcy Stron

Wstępnie przygotowane witryny internetowe, takie jak SquareSpace i Wix, mogą sprawić, że tworzenie witryn internetowych będzie wydawać się sprawą typu „przeciągnij i upuść”. Rzeczywistość jest taka, że ​​zapewnienie, że strony internetowe zapewniają jak najlepsze wrażenia użytkownika, wymaga bardzo wiele.

Najlepsze strony internetowe mają projekty i oprogramowanie, które dotykają zarówno back-end, jak i front-end developer. Dla tych, którzy nie zajmują się tworzeniem stron internetowych, różnica między tymi dwoma zadaniami może być myląca.

Pomóżmy wyjaśnić rzeczy.

Co to jest tworzenie front-endowych stron internetowych?

Front-end strony internetowej jest również nazywany interfejsem użytkownika. Jest to to, co Ty, użytkownik, widzisz i doświadczasz, gdy odwiedza witrynę internetową. Obejmuje to wszystko, od koloru strony internetowej po rozwijane menu i suwaki zdjęć. Deweloperzy front-end są najbardziej zaznajomieni z frameworkami kodowania, takimi jak HTML, CSS i JavaScript.

Deweloperzy front-end są odpowiedzialni za zbudowanie i zakodowanie tego wizualnego aspektu strony internetowej i upewnienie się, że te aspekty są funkcjonalne. Pomyśl o programowaniu front-end jako „po stronie klienta” aplikacji. Kiedy pracujesz z programistą nad arkuszem stylów swojej witryny, jest to programista front-end.

Są to programiści, którzy ożywiają strony internetowe dla użytkownika. Wykorzystują swoją wiedzę programistyczną do tworzenia stron internetowych, które są łatwe w interakcji i płynnie działają. Elementy, za które odpowiadają ci programiści, obejmują:

  • guziki
  • Menu nawigacyjne
  • Schematy kolorów
  • Układy stron internetowych.

Co to jest tworzenie stron internetowych zaplecza?

Programiści zaplecza skupiają się na tym, czego użytkownicy nie widzą. Ich specjalne kody i frameworki mają na celu uczynienie strony internetowej faktycznie interaktywną, a nie tylko ładnym, statycznym obrazem. Pomyśl o programowaniu zaplecza jako „po stronie serwera” aplikacji.

Informacje wyświetlane na Twojej stronie wymagają miejsca do przechowywania. Tym miejscem jest baza danych, taka jak Oracle, SQL Server lub MySQL. Te bazy danych są uruchamiane z serwera, a programista zaplecza to osoba, która pomaga uruchomić i zarządzać tym serwerem i bazą danych, zapewniając, że informacje o Twojej witrynie są bezpieczne i łatwo dostępne.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, użytkownicy nigdy nie będą wchodzić w interakcje z elementami zaplecza, które tworzą Twoją witrynę. Sposób, w jaki wiesz, że programiści back-end dobrze wykonują swoją pracę, jest wtedy, gdy nic nie pójdzie nie tak. Ich praca ma kluczowe znaczenie dla działania Internetu w sposób, do którego przywykłeś.

Nad czym jeszcze pracują ci programiści?

  • Rozwiązywanie problemów i debugowanie aplikacji internetowych
  • Kodeksy budowlane
  • Zarządzania bazami danych

Wciąż zastanawiasz się nad różnicą między rozwojem front-end a back-in?

Podsumowując, te dwie profesje programistyczne są odpowiedzialne za internet, z którym korzystasz na co dzień. Najlepszym sposobem na zastanowienie się, jak te dwa obszary współdziałają, jest myślenie o Internecie jak o restauracji.

Programiści front-end to, cóż, personel front-of-house. W restauracji serwery, gospodarze i przewoźnicy są odpowiedzialni za zapewnienie, że Twoje wrażenia są takie, jakich oczekujesz od ich restauracji. Dają ci menu, wyjaśniają specjały i dbają o to, aby wszystko wyglądało świetnie.

Programiści back-end to kucharze, zmywacze, zarządzanie i ochrona. Zapewniają, że wszystko działa sprawnie, klienci pozostają bezpieczni i że wszystko jest na swoim miejscu, aby umożliwić personelowi frontowemu stworzenie bezproblemowego i przyjemnego doświadczenia, którego szukasz podczas wizyty.

Należy pamiętać, że oba te obszary są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej. Żaden nie jest ważniejszy od drugiego.

Ostatnie słowo

Projektanci Twórców Stron to tak zwani „pełnostojący programiści”. Programista typu full-stack to ktoś, kto zna obie strony tworzenia witryn internetowych. Nasze projekty są budowane przy użyciu najlepszych praktyk z zakresu rozwoju front-end i back-end oraz z zespołem na tyle małym, że Ty i Twój projekt otrzymujecie indywidualną uwagę naszego zespołu.

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.