Jakie najlepsze środowisko JavaScript będzie dla mnie? - Twórcy Stron  
Twórcy Stron

JavaScript (lub JS) jest uważany za serce tworzenia stron internetowych. Ponieważ kładą one podwaliny pod Twoją aplikację internetową oraz budują infrastrukturę i funkcjonalność bez Twojej pomocy. Ze względu na swoją wysoce wykonalną naturę stało się to najbardziej popularne i preferowane wśród programistów. Początkowo był przeznaczony dla klienta, ale dzisiaj JavaScript jest również używany jako język programowania po stronie serwera. Mówiąc prościej, JavaScript jest językiem sieci. Jednak liczba frameworków JS jest tak duża, że ​​być może będziesz musiał spędzić całe życie na poszukiwaniu najlepszego frameworka JavaScript, który najlepiej pasuje do Twojego projektu. To nigdy nie będzie dla Ciebie problemem, ponieważ jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię przez najlepsze frameworki JavaScript, a także omówimy:

  • Co to jest framework JavaScript i dlaczego go używać?
  • Popularne frameworki JavaScript

Co to jest framework JavaScript i dlaczego go używać?

java1

Framework JavaScript to zbiór gotowych bibliotek kodu zbudowanych w celu obsługi aplikacji i zapewniania korzyści, których sam JavaScript nie oferuje. Działa w ten sposób, że kody są kompilowane i w zależności od rodzaju aplikacji pobierana jest określona funkcjonalność. Frameworki JavaScript dają programistom podstawową podstawę do tworzenia aplikacji JavaScript. Frameworki JavaScript są kluczowe we współczesnym rozwoju frontendu, ponieważ oferują narzędzia do interaktywnej aplikacji internetowej. Każdy framework JavaScript może być postrzegany jako trwała opcja do tworzenia stron internetowych. Tworzenie stron internetowych i aplikacji od podstaw może wydawać się bardzo pracochłonne, ale te frameworki przynoszą korzyści, ponieważ każda witryna ma swoje własne regularne funkcje. w prostych słowach,

Popularne frameworki JavaScript

React JS

java2

Jest to open source, szybki, skalowalny i jeden z najlepszych frameworków JS wielokrotnego użytku do budowania responsywnych i aktywnych interfejsów użytkownika. Zapewnia szybsze tworzenie aplikacji mobilnych ze zwiększoną wydajnością i doskonałym doświadczeniem użytkownika. React wykorzystuje Virtual Document Object Model (DOM) do przyspieszonych aktualizacji zawartości strony internetowej i składa się z różnych elementów, które można ponownie wykorzystać. Jego przyjazna dla silnika funkcja i funkcja stałego kodowania pomagają czołowym firmom, takim jak Facebook i Instagram, w ich rozwoju. Framework React obsługuje również JSX, który oferuje szybszą i prostszą składnię typowych zadań w porównaniu ze zwykłym JavaScriptem. Co więcej, jego funkcja React Native zapewnia bezproblemową ścieżkę przenoszenia aplikacji internetowej zarówno na urządzenia mobilne, jak i na komputery stacjonarne.

Node.js

java3

Node Package Manager (NPM) to działająca po stronie serwera platforma JavaScript typu open source, zbudowana na silniku JS V8 Chrome i wydana w 2009 r. Jest to środowisko uruchomieniowe stworzone do wykonywania kodów JavaScript poza przeglądarką, które odróżnia się od platform skoncentrowanych na interfejsie użytkownika . Ta platforma jest przeznaczona do tworzenia skalowalnych i niezawodnych aplikacji sieciowych na dużą skalę. Główną cechą tego frameworka jest to, że jest to model jednowątkowy, który przyspiesza wykonywanie kodu. Node jest zoptymalizowany pod kątem wydajnej obsługi zasobów i dobrze integruje się z innymi frameworkami, ponieważ wykazuje podobne właściwości Java, takie jak tworzenie opakowań i tworzenie pętli. Główną zaletą jest to, że składa się z miliona bibliotek. Obejmuje to frameworki serwerowe, takie jak Express, zestawy testowe, takie jak Jest, rozwiązanie do mapowania obiektów i dokumentów (ODM) dla baz SQL, takich jak Sequelize.

Vue.js

java4

Stworzony w 2014 roku Vue.js to progresywny framework JavaScript służący do budowania interfejsów użytkownika. Ze względu na swoją prostą, nieograniczoną naturę jest uważana za jedną z najbardziej opłacalnych opcji wirtualnego widoku DOM. Vue to framework JavaScript typu front-end, który można stopniowo adaptować od samego rdzenia, jest wszechstronny i szybki, z głównym naciskiem na tworzenie aplikacji jednostronicowych. Vue jest zoptymalizowany w taki sposób, że obsługuje inne przydatne biblioteki, które mogą pomóc i zarządzać złożonością związaną z aplikacjami jednostronicowymi. Podstawowa biblioteka Vue koncentruje się tylko na warstwie widoku architektury MVC i wykorzystuje niesamowicie szybki wirtualny DOM. Dzięki bogatym funkcjom i bezproblemowej integracji jest znany wśród wielu aplikacji.

Ember.js

java5

Wydany w 2011 roku Ember.js koncentruje się na tworzeniu bogatych i interaktywnych interfejsów użytkownika, od SPA po aplikacje korporacyjne, pomimo rozmiaru witryny. Główną cechą jest to, że ma wbudowany program z szybkim automatycznym przeładowaniem, przebudową i biegaczami testowymi. Koncentruje się na konwencji lub gotowej funkcjonalności, co zmniejsza liczbę wyborów programisty, co oznacza mniejsze potencjalne błędy, a to oczywiście wiąże się z kosztami dostosowywania. Jego model programistyczny opiera się na HTML i CSS, co z kolei ułatwia naukę. Ze względu na skalowalną architekturę interfejsu użytkownika jest wykorzystywana do budowy wielu nowoczesnych interaktywnych aplikacji internetowych.

Angular

java6

Opracowany przez Google i wydany w 2010 roku, Angular to front-end framework typu open source służący do tworzenia aplikacji internetowych. Jego funkcja dwukierunkowego wiązania pomaga w synchronizacji danych bazy danych i klienta. Framework obsługuje również dynamiczne renderowanie dzięki procesorowi opartemu na JSON. Wydajną funkcją Angular jest wykorzystanie szablonów HTML, co sprawia, że ​​przeglądarka łatwo analizuje pliki. Dzięki bogatym funkcjom, w tym powiązaniu danych, obsłudze TypeScript, może być używany do programowania front-end i back-end, które mogą tworzyć aktywne aplikacje Single Page Apps (SPA), jak również Progressive Web Apps (PWA), które mają szybsze ładowanie strony. Dzięki czytelnemu, ekspresyjnemu środowisku i szybkim w rozwijaniu funkcjom stał się powszechnie najlepszym JavaScriptem dla aplikacji na dużą skalę.

Podsumowanie!

Otóż ​​to! Właśnie przeczytałeś o najpopularniejszych i najpopularniejszych frameworkach JavaScript, które można zastosować w swoim projekcie internetowym. Ale zawsze miej to na uwadze, sama wiedza o tych frameworkach nie pomoże ci w twoim projekcie, musisz dowiedzieć się, co jest najlepsze dla twojej witryny. Ponieważ każda witryna jest na swój sposób wyjątkowa, zmieniają się funkcje i funkcje. Dlatego najpierw zapoznaj się ze swoją witryną, a następnie sformułuj swoje potrzeby. Podobnie jak w przypadku strony internetowej, każdy framework również się różni, jak widać powyżej. Wybierając najlepszą platformę, możesz zwiększyć szybkość i funkcjonalność swojej witryny dzięki bardzo interesującemu doświadczeniu użytkownika.

Streszczenie 

Framework JavaScript nie tylko pomaga w budowaniu funkcjonalnej strony internetowej, ale także zwiększa wydajność, co zwiększa komfort użytkowania. Ale tylko przy odpowiednich ramach byłoby to możliwe. Nakreśl wymagania swojej witryny i wybierz najlepszą platformę, która pasuje do Twojej witryny.

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.