Twórcy Stron

Co to znaczy mieć nowoczesny projekt strony internetowej? To pytanie jest trochę subiektywne, prawda? Dla niektórych wszystko, co zostało zaprojektowane od 2010 roku, jest uważane za nowoczesne, ale inni mogą twierdzić, że wszystko, co wykracza poza rok 2020, jest już passé. Ale czy bycie nowoczesnym zależy od tego, kiedy coś zostało stworzone?

Jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych, bycie nowoczesnym nie oznacza posiadania wszystkich najnowszych dostępnych dzwonków i gwizdków. Dzieje się tak, ponieważ uproszczona, uporządkowana strona internetowa, która zapewnia jak najlepsze wrażenia użytkownika, jest najważniejsza.

Niezbędne elementy nowoczesnego projektowania stron internetowych

Jeśli chcesz osiągnąć udany nowoczesny projekt strony internetowej, upewnij się, że zawierasz w nim te pięć elementów:

1. Prosty, ale mocny schemat kolorów

Dobór koloru Twojej strony internetowej odgrywa kluczową rolę w nowoczesnej witrynie internetowej, ponieważ łączy wszystko ze sobą. Podobnie, wybrane przez Ciebie kolory muszą być odzwierciedlone we wszystkich Twoich działaniach związanych z brandingiem, w tym w Twojej witrynie, ponieważ pomoże to uczynić Twoją markę bardziej rozpoznawalną.

Upewnij się, że nie zawierasz zbyt wielu kolorów, ponieważ może to łatwo rozpraszać uwagę. Po prostu wybierz maksymalnie trzy kolory, które pasują do siebie. Wybierz jeden lub dwa kolory tła i kolor akcentujący dla elementów, które chcesz wyróżnić, takich jak nazwy produktów i wezwania do działania.

2. Potężne CTA

Jednym z powodów, dla których masz witrynę, jest chęć przekształcenia tych odwiedzających w rzeczywistych klientów. Dzięki nowoczesnemu projektowi strony internetowej możesz bezproblemowo łączyć się z osobami, które są naprawdę zainteresowane Twoimi treściami, produktami lub usługami.

Z tego powodu chcesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji i ofert, formularzy subskrypcji e-mail, bezpłatnych e-booków lub innych wezwań do działania . Musisz także strategicznie włączyć je do swojej witryny!

3. Inteligentne wykorzystanie białej przestrzeni

Przede wszystkim nie, biała spacja nie musi być biała. Biała przestrzeń odnosi się jedynie do pustej lub pustej przestrzeni, która równoważy wszystkie inne elementy strony internetowej. W końcu nie możesz i nie powinieneś zaśmiecać swojego projektu internetowego, umieszczając zbyt wiele szczegółów, które mogą sprawić, że poczujesz się oszałamiająco, a odwiedzający witrynę nie będą wiedzieć, gdzie najpierw szukać.

Musisz być celowy, kiedy używasz białej przestrzeni. Celem jest opracowanie przejrzystego i zorganizowanego projektu, który będzie wyglądał relaksująco i będzie łatwy w nawigacji dla użytkowników sieci.

4. Zorganizowane kodowanie backendu

Ten element to taki, którego właściwie nie zobaczysz, ale „poczujesz” lub zauważysz, kiedy zostanie wykonany prawidłowo. Może to być nawet ten, który ma największe znaczenie, jeśli chodzi o funkcjonalność Twojej witryny. Podczas procesu tworzenia strony internetowej większość kodowania odbywa się w zapleczu. Efektem tego, co robią projektanci, jest to, jak będzie działać Twoja witryna. Pamiętaj, że kodowanie powinno być wykonane bezbłędnie, aby uzyskać witrynę, która ładuje się szybko, działa płynnie bez zakłóceń i ostatecznie konwertuje ruch.

W tym celu będziesz potrzebować zespołu wysoko wykwalifikowanych projektantów, którzy wiedzą, jak wykonać czyste i zorganizowane kodowanie. Jest to niezbędne, ponieważ gdy kodowanie backendu jest czyste, nie będzie trudno znaleźć i naprawić jakikolwiek problem, który może się zdarzyć w przyszłości!

5. Projektowanie zorientowane na użytkownika

Wszystkie nowoczesne strony internetowe mają ten element wspólny, ponieważ udowodniono, że projekt strony internetowej skupiający się na użytkowniku , a nie na firmie i jej rankingach, przynosi lepsze rezultaty.

Był czas, kiedy większość stron internetowych została zaprojektowana tak, aby zadowolić Google i inne wyszukiwarki. Chociaż nie ma absolutnie nic złego w witrynie zoptymalizowanej pod kątem SEO, musisz upewnić się, że nadal priorytetowo traktujesz użytkowników podczas projektowania witryny.

Jeśli jesteś niezdecydowany, powinieneś wiedzieć, że zmienił się również sposób, w jaki Google pozycjonuje strony internetowe. Może teraz określić, które witryny zapewniają lepsze wrażenia użytkownika — te, które użytkownicy pozostają na najdłużej i do których wracają. W związku z tym powinieneś skoncentrować się na dostarczaniu wartościowych treści swoim odwiedzającym w pierwszej kolejności, a na drugim w rankingu SEO, a zobaczysz, że to się opłaci na dłuższą metę!

Wniosek

To tylko pięć elementów, które powinien zawierać każdy nowoczesny projekt strony internetowej. Włączając je do swojej witryny biznesowej, będziesz o krok bliżej do stworzenia witryny, która jest nowoczesna nie tylko ze względu na wygląd, ale także ze względu na to, jak działa i koncentruje się na użytkownikach!

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.