Twórcy Stron

Czy chcesz zmienić czcionkę w motywie WordPress? To dobrze trafiłeś.

Wszystkie teksty na stronie odgrywają ważną rolę w projektach stron internetowych. Według tekstów może to poprawić czytelność treści dla klienta. Tak, aby strona wyglądała pięknie i profesjonalnie.

Czcionki są główną częścią projektu Twojej strony internetowej. Jeśli Twoja witryna ma złą czcionkę i nie jest w stanie odczytać treści, liczba odwiedzających witrynę jest mniejsza i nikt nie będzie mógł jej odwiedzać w przyszłości. Więc jego wpływ na branding firmy. Stwórz więc stronę internetową z określoną czcionką i spraw, aby strona była bardzo piękna i profesjonalna.

W motywach WordPress jest domyślna czcionka, jej kolor i rozmiar. Ale jeśli chcesz zmienić w tym czcionkę. Oto sposób.

Zmiana czcionek w WordPress Theme Customizer

Prostą metodą dodawania czcionek w witrynie jest dostosowywanie motywu WordPress . Pomaga zmienić wygląd strony.

Tutaj zainstalowaliśmy i aktywowaliśmy motyw OceanWP. Opcje dostosowywania są różne w różnych motywach. Możesz sprawdzić dostosowywanie motywu i czy mają jakieś opcje o nazwach „czcionka”, „typografia” lub „globalny”. Jeśli znajdziesz któryś z nich, możesz go kliknąć i sprawdzić opcje czcionek.

Najpierw musisz przejść do  Wygląd > Dostosuj  z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

czcionki1

Spowoduje to uruchomienie dostosowywania motywu WordPress.

W motywie OceanWP znajduje się sekcja „Typografia” z różnymi opcjami zmiany czcionki i jej stylów. Możesz kliknąć opcję menu po lewej stronie „Typografia” i zmienić czcionkę na całej stronie.

czcionki2

Na następnym ekranie zobaczysz opcje takie jak Ogólne, treść, Wszystkie nagłówki, Menu itp. 

Na przykład możesz kliknąć opcję „ Body ”.

Stąd możesz wybrać różne opcje, takie jak rodzina czcionek, grubość czcionki, rozmiar czcionki itp. I zmieni się to na całej stronie.

czcionki3

Jeśli potrzebujesz użyć innej czcionki dla innych treści na stronie. Następnie możesz użyć innych opcji w menu Typografia. Na przykład chcesz dodać inną czcionkę do nagłówka. Następnie przechodzi do Typografia> Wszystkie nagłówki lub Nagłówek (H1), Nagłówek (H2) .etc

czcionki4

Po każdej zmianie wprowadzonej w tych opcjach musisz opublikować stronę.

czcionki5

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.