google next 2019 day00 7257

Google Cloud Platform (GCP) to platforma, która zapewnia ponad 90 usług informatycznych (aka produktów), które firmy, specjaliści IT i programiści mogą efektywniej wykorzystać do pracy, uzyskać większą elastyczność i / lub włączyć strategiczną przewagę.

Jak działa Google Cloud Platform?

Przetwarzanie w chmurze pozwala dziś produktom sprzętowym i programowym współistnieć zdalnie (w centrach danych) i na dużą skalę. Razem te produkty działają w celu świadczenia określonych usług. Użytkownicy zazwyczaj mogą uzyskiwać dostęp do potrzebnych im narzędzi, zarządzać nimi i korzystać z nich za pośrednictwem interfejsu internetowego – dotyczy to również usług Google Cloud Platform.

Oprócz dostępności usług użytkownicy zyskują również elastyczność i wybór podczas pracy z Google Cloud Platform: Każda usługa jest dostępna „a la carte”, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z różnych zasobów w celu rozwijania potrzebnej infrastruktury.

Po zidentyfikowaniu usług Google Cloud Platform, które przyniosłyby im korzyści, użytkownicy po prostu tworzą „projekt” za pomocą intuicyjnej, internetowej konsoli GCP. Co więcej, właściciele projektów mogą zarządzać, którzy członkowie zespołu lub administratorzy mają dostęp do jakich usług.

Jakie rodzaje narzędzi są dostępne za pośrednictwem Google Cloud Platform?

Usługi Google Cloud Platform są solidne. Jednym ze sposobów poruszania się po nich jest rozważenie dostępnych rozwiązań w oparciu o podstawowe potrzeby obliczeniowe: infrastruktura jako usługa (IaaS), platforma jako usługa (PaaS) i oprogramowanie jako usługa (SaaS).

•  IaaS umożliwia działom IT uruchamianie maszyn wirtualnych bez konieczności samodzielnego inwestowania w tę infrastrukturę komputerową lub zarządzania nią. Często dział IT wybiera rozwiązanie IaaS, gdy obciążenie jest tymczasowe, eksperymentalne lub podlega nieoczekiwanym zmianom (np. projekty piaskownicy).

•  PaaS to kolejny krok, oparty na modelu IaaS. Klienci wybierają wszystkie zalety IaaS, a dodatkowo otrzymują infrastrukturę bazową, taką jak systemy operacyjne i oprogramowanie pośredniczące. Ich dostawca hostuje i zarządza wszystkimi tymi elementami.

•  SaaS idzie o jeden krok dalej – wszystko jest dostępne przez Internet: dostawca hostuje, zarządza i dostarcza całą infrastrukturę, w tym aplikacje. Użytkownicy po prostu logują się, aby uzyskać dostęp do zasobów dostarczanych przez konkretne rozwiązanie, np. narzędzi do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania.

Innym sposobem poruszania się po Google Cloud Platform jest typ oferty usług. Podstawowe kategorie usług obejmują:

  1. Compute
  2. Networking
  3. Storage and Databases
  4. Artificial Intelligence (AI) / Machine Learning (ML)
  5. Big Data
  6. Identity and Security
  7. Management Tools

Czy możesz korzystać z usługi Google Cloud Platform, takiej jak Google Cloud Storage, korzystając z innego rozwiązania?

Integracje usług mogą sprawić, że zaawansowane narzędzia będą jeszcze bardziej niezawodne. Dlatego właśnie niszowi dostawcy i hiperskalerzy, tacy jak Google, starają się współpracować ze sobą – aby poszerzyć swój zasięg i zapewnić większą wartość swoim klientom. Rozważ tę integrację Google Cloud Platform:

Rozwiązanie Twórców Stron do tworzenia kopii zapasowych jako usługa jest zintegrowane z Google Cloud Storage w celu zapewnienia prawdziwie elastycznej infrastruktury chmury, której wymagają dostawcy usług IT. Wykorzystując natywną integrację Google Cloud Storage z Twórcy Stron, Klienci mogą:

  • Spełnij wymagania biznesowe dzięki ulepszonej łączności internetowej między biurem a chmurą
  • Przewidywanie kosztów pamięci masowej za pomocą jednej opłaty za GB, która obejmuje pamięć masową, zarządzanie rozwiązaniami, ruch wychodzący oraz tworzenie kopii zapasowych i licencjonowanie oprogramowania
  • Spełnij standardy branżowe, takie jak unijne ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) i wymagania branżowe
  • Postępuj zgodnie z zasadą tworzenia kopii zapasowych 3-2-1, aby zawsze można było odzyskać dane
  • Uzyskaj błyskawiczne odzyskiwanie danych, korzystając z solidnej i rozległej globalnej sieci Google Cloud Platform

W ten sposób usługi Google Cloud Platform mogą rozszerzyć swój wpływ i wzbogacić inne niszowe rozwiązania, które przynoszą korzyści Klientom.

Czy Google Cloud Platform oferuje certyfikaty?

Chociaż GCP został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkownika, niektóre certyfikaty Google Cloud Platform mogą pomóc Ci pracować wydajniej, wykazać się wiedzą techniczną i przyspieszyć karierę. Istnieją trzy główne ścieżki:

  1. Certyfikaty współpracowników – ta ścieżka jest zorientowana na zadania i przeznaczona dla nowicjuszy w chmurze, którzy mogą zmoczyć nogi dzięki podstawowej technologii Google Cloud Platform. Ta certyfikacja może otworzyć drzwi do nowych certyfikatów i możliwości na poziomie zawodowym.
  2. Certyfikaty zawodowe – jeśli działasz w branży od kilku lat, możesz rozważyć praktyczne kursy Google Cloud Platform. Zdobędziesz zaawansowane umiejętności projektowania i wdrażania w oparciu o stanowisko/rolę, którą masz (lub chcesz pełnić). Ścieżki obejmują: architekturę chmury, inżynierię danych, programistę chmury, inżynierię sieci w chmurze — i nie tylko.
  3. Certyfikacja Google Workspace – dzięki tej ścieżce Google Cloud Platform rozszerza swój zasięg na każdego, kto korzysta z Google Workspace. Na przykład kierownicy projektów i asystenci wykonawczy, którzy muszą regularnie korzystać z podstawowych narzędzi i usług Google Workspace, mogą skorzystać z certyfikatu Google Cloud Platform.

Ceny platformy Google Cloud

Google nie oferuje żadnych kosztów z góry, usług płatnych zgodnie z rzeczywistym użyciem ani opłat za rozwiązanie umowy. Ponadto Google oferuje zniżki cenowe i wprowadza innowacje, takie jak odpowiedni rozmiar. Klienci mogą również skorzystać z kalkulatora cen za pośrednictwem swojej strony internetowej. To narzędzie pomaga klientom przewidywać koszty. Tymczasem dostępne jest narzędzie do całkowitego kosztu posiadania (TCO), które pomaga oszacować koszty między Google Cloud Platform a AWS.

Ceny różnią się w zależności od usługi, dlatego warto również przejrzeć każdą odpowiednią ofertę na platformie i odpowiednio ocenić ceny.

A co z czasem pracy Google Cloud Platform?

Niezawodność jest ważnym czynnikiem przy wyborze dowolnego dostawcy IT – firmy nie mogą sobie pozwolić na przestoje, co sprawia, że ​​ciągłość biznesowa jest priorytetem i kluczowym czynnikiem przy ocenie dostawców chmury. Tymczasem klienci są słusznie zaniepokojeni tym, jak kompetentni są liderzy branży, tacy jak Google, jeśli chodzi o dostarczanie niezawodnej infrastruktury i usług w chmurze – własne wyzwanie firmy Microsoft, związane z zapewnieniem dostępności rozwiązania Microsoft 365, postawiło to wyzwanie na pierwszym planie.

Według Google użytkownicy Google Cloud Platform mogą liczyć na 99,95% niezawodności. Osiągają ten poziom wydajności, budując sieci bezpieczeństwa w swojej aplikacji i architekturze sieciowej, zakładając, że każdy element jest omylny. Dzięki zintegrowanej nadmiarowości i solidnym funkcjom przełączania awaryjnego dane są zawsze dostępne za pośrednictwem innego systemu. Wreszcie, Google nieustannie przeprowadza testy wydajności – systemy testów ciśnieniowych, aby proaktywnie zapobiegać problemom i rozwiązywać szybkie rozwiązania.

Końcowa myśl

Google Cloud Platform może być „nowym dzieckiem w bloku” w porównaniu z Amazon Web Services i Microsoftem, ale ich oferta jest warta poważnego rozważenia. Firma stale rozwija swoje usługi i ulepsza się, więc nawet jeśli niedawno prowadziłeś badania, będziesz chciał nadal oceniać ich możliwości pod kątem swoich potrzeb.

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.