Twórcy Stron

Starając się zapewnić wszystkim użytkownikom optymalne i bezpieczne wrażenia, własna przeglądarka internetowa Google, Google Chrome, rozpoczęła blokować niezabezpieczoną zawartość lub mieszaną zawartość na stronach internetowych.

Aby w pełni zrozumieć tę najnowszą aktualizację, przyjrzyjmy się, co to jest zawartość mieszana i jak może znacząco wpłynąć na ogólne wrażenia użytkownika w Twojej witrynie.

Co to jest zawartość mieszana?

Zawartość mieszana odnosi się do kombinacji zasobów bezpiecznych (HTTPS) i niezabezpieczonych (HTTP), które obejmują skrypty, arkusze stylów, obrazy, wideo i inne treści, do których prowadzą linki na stronie internetowej. Jeśli więc strona internetowa ładuje się przez HTTPS, ale korzysta z innej treści udostępnianej przez protokół HTTP, można ją oznaczyć jako zawierającą zawartość mieszaną.

Dlaczego zawartość mieszana jest zła dla Twojej witryny?

Według strony programisty Google posiadanie mieszanej zawartości może obniżyć bezpieczeństwo strony. Może również zagrozić ogólnemu doświadczeniu użytkownika w Twojej witrynie, ponieważ jest bardziej podatny na ataki, które mogą podsłuchiwać żądania przeglądarki, wizyty w witrynie i kraść prywatne informacje, które mogą zostać wykorzystane do wszelkich nieuczciwych działań.

Ładowanie strony internetowej z mieszaną zawartością prowadzi również do mylenia bezpieczeństwa przeglądarki dla użytkowników, ponieważ przeglądają oni stronę, która jest zarówno bezpieczna, jak i niezabezpieczona. Może to skutkować monitorowaniem naciśnięć klawiszy, śledzeniem plików cookie i pobieraniem prywatnych informacji użytkowników w celu złośliwego wykorzystania.

Niezabezpieczone strony internetowe mogą również wpływać na wydajność SEO Twojej witryny. Bezpieczeństwo jest silnym czynnikiem rankingowym, a Google potwierdził, że jego algorytm SERP nadaje niższy priorytet w rankingu stronom internetowym, które nie obsługują protokołu HTTPS. Nie tylko stracisz potencjalnych klientów z powodu słabego doświadczenia użytkownika, ale także ciężko zarobionego rankingu wyników wyszukiwania.

Jak się upewnić, że nie zostaniesz zablokowany?

Aby uniknąć blokowania przez niezabezpieczone treści, właściciele witryn muszą zastosować niezbędne środki zaradcze, aby zapewnić, że konfiguracje HTTPS w sieci są aktualizowane i, co najważniejsze, bezpieczne.

Oto, co możesz zrobić, aby sprawdzić, który błąd treści mieszanej wymaga naprawy.

Załaduj swoją witrynę, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Sprawdź element, aby uruchomić konsolę narzędzi programistycznych, lub naciśnij klawisze Control + Shift + I. Kliknij kartę Zabezpieczenia, aby sprawdzić, czy są jakieś komunikaty ostrzegawcze związane z mieszaną zawartością.

Blog laczenie

Musisz również upewnić się, że w Twojej witrynie jest aktywnie zainstalowany certyfikat SSL. Posiadanie certyfikatu SSL może być świetną podstawą bezpieczeństwa Twojej witryny.

Jeśli Twoja witryna działa na WordPress CMS, dostępne są wtyczki, takie jak SSL Insecure Content, których możesz użyć, aby określić, które zasoby powodują błędy i je naprawić. Alternatywnie możesz użyć witryn testowych online, takich jak WhyNoPadLock, do zarządzania bezpieczeństwem sieci.

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.