Twórcy Stron

Wybierając platformę do zbudowania witryny dla małej firmy, Twoje dzisiejsze wybory sprowadzają się do dwóch opcji: przeciągnij i upuść platformy, takie jak Squarespace lub solidna usługa DIY, taka jak WordPress. Chociaż wybór, który ma mniejszą krzywą uczenia się, może być kuszące, Squarespace i inne podobne usługi mają więcej wad niż zalet, jeśli chodzi o prowadzenie witryny dla małej firmy.

WordPress kontra Squarespace

Jeśli potrzebujesz witryny do przechowywania CV lub portfolio, Squarespace jest idealny. Jest tani, łatwy w konfiguracji i nie wymaga znajomości programowania. Ma również ograniczoną funkcjonalność, przestrzeń dyskową, strony ładują się dłużej, a dostosowanie jest prawie niemożliwe.

Witryna dla dobrze prosperującej firmy lub takiej, która chce prosperować, powinna być zbudowana w oparciu o WordPress. Dlatego.

Masz witrynę z dużą ilością treści.

Funkcja przeciągania i upuszczania Squarespace nie działa dobrze, jeśli chcesz dodać dużo, dużo treści. Skończysz z bardzo długimi stronami, a Twoi goście nigdy nie dotrą na sam dół lub będziesz miał trudności z uporządkowaniem treści w sposób przyjazny dla użytkownika.

WordPress jest jak puste płótno dla Twojej witryny. Nie ma gotowych wiader ani pudeł, w których możesz spróbować dopasować swoje treści. Silnik WordPressa jest również w stanie uruchomić dużą witrynę internetową z kilkoma obciążeniami.

Chcesz więcej za swoje pieniądze.

Chociaż Squarespace jest jedną z tańszych opcji przeciągania i upuszczania dostępnych z kilkoma planami cenowymi, trudno jest pobić cenę WordPressa: za darmo. Trudno jest uruchomić stronę internetową bez dodatkowych usług, takich jak hosting , a te będą trochę kosztować. Istnieje jednak tak wiele opcji dodatków do WordPressa i usługi hostingowej lub planu hostingowego, że możesz wybrać i znaleźć taki, który pasuje do Twojego budżetu.

Prowadzisz sklep eCommerce.

Zagłębienie się w eCommerce z wbudowanymi funkcjami łatwo dostępnymi w Squarespace może być kuszące , ale szybko przerośniesz ich możliwości, zwłaszcza jeśli masz wiele produktów. Chociaż musisz zainstalować wtyczkę eCommerce, WordPress zapewnia bardziej niezawodny zestaw narzędzi eCommerce, które pomogą Tobie i Twoim klientom w sprawnej i łatwej realizacji transakcji.

Potrzebujesz większej elastyczności i opcji, jeśli chodzi o funkcje witryny.

Squarespace ma wiele wysokiej jakości narzędzi wbudowanych w swój system. Trudno jest pokonać tysiące wtyczek i aplikacji dostępnych w społeczności WordPress. Cokolwiek możesz wymyślić, prawdopodobnie ktoś już stworzył wtyczkę innej firmy do Twojej witryny, która może sprawić, że Twoje marzenie stanie się rzeczywistością.

To powiedziawszy, nie chcesz dodawać zbyt wielu wtyczek do swojej witryny WordPress . Zbyt wiele wtyczek spowolni prędkość Twojej witryny, co może mieć negatywny wpływ na Twoje działania SEO i wyłączyć odwiedzających.

Potrzebujesz bloga, który pomoże w SEO.

Jeśli chcesz nawiązać kontakt ze swoimi odbiorcami lub utrzymać bieżące portfolio swojej pracy, blog to świetna opcja. Przydaje się również do poprawy SEO witryny . Po to został stworzony WordPress. Dosłownie.

Każda witryna WordPress zawiera funkcje komentowania oraz pomocne wtyczki do tworzenia kreatywnych, bogatych w treść blogów. Squarespace ma solidne, wbudowane narzędzia do blogowania, ale w tym obszarze po prostu nie może pokonać WordPressa.

Dlaczego nie WordPress?

Krytycy WordPressa zwrócą uwagę, że witryny WordPress stanowią ogromną część zhakowanych witryn. Chociaż bezpieczeństwo WordPressa jest słabym punktem społeczności WordPressa, jednym z powodów tej statystyki jest po prostu liczba witryn WordPress w Internecie.

Możesz również zwalczyć tę słabość, wybierając solidnego dostawcę hostingu, który zawiera kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa w Twoim planie hostingowym.

Ostatnie słowo

Jako firma zajmująca się projektowaniem WordPressa , możemy nie wychodzić z bezstronnego punktu widzenia, ale to tylko dlatego, że jesteśmy w tej branży od dziesięcioleci i byliśmy w pobliżu z fundamentami stron internetowych. My wybraliśmy WordPress, ponieważ uważamy, że jest to najlepsza opcja dla małych i średnich firm.

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.