ceryfikat ssl co to jest

Jeśli zastanawiasz się, co to jest SSL lub uważasz, że go nie potrzebujesz, chcielibyśmy przedstawić Ci hipotetyczną sytuację.

Załóżmy, że zbudowałeś witrynę internetową, która sprzedaje internetową bazę danych e-booków. Poświęciłeś czas na zbudowanie fantastycznej linii produktów wraz z e-bookami, które według Ciebie sprzedają się w mgnieniu oka. Twoi czytelnicy zaczynają kupować od Ciebie e-booki, a nawet wysyłają Ci wiadomości za pośrednictwem Twojej witryny z poufnymi informacjami, takimi jak numery kart kredytowych, informacje o koncie PayPal, a nawet adresy domowe.

Wtedy dzieje się coś strasznego – Twoja witryna zostaje zhakowana. Nagle wszystkie te poufne informacje są do wzięcia, a dane osobowe, które wysłali do Ciebie czytelnicy, są narażone na wszelkie osoby trzecie, które podsłuchują.

W tym miejscu w grę wchodzi certyfikat SSL. Możesz zapytać, co to jest certyfikat SSL? To proste: dzięki certyfikatowi SSL nie tylko zyskujesz ochronę, której potrzebujesz, aby zapewnić ochronę odwiedzającym Twoją witrynę, ale możesz także chronić wszelkie prywatne informacje, które są przesyłane przez Twój serwer sieciowy.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się bliżej znaczeniu SSL i temu, jak może on utrzymać działanie Twojej witryny bez zezwalania na zaglądanie do niej osobom postronnym.

Co to jest SSL?

Bez względu na to, do czego używasz swojej witryny, czy to do sprzedaży produktów, czy po prostu do zbierania adresów e-mail od swoich czytelników, certyfikat SSL zapewnia, że ​​wszystkie informacje są bezpieczne i prywatne. SSL oznacza Secure Sockets Layer. Certyfikat SSL szyfruje wszystkie połączenia nawiązywane z serwerem sieciowym iz serwera, co oznacza, że ​​osoby trzecie nie mogą przechwycić tych prywatnych informacji.

W dzisiejszych czasach hiperprywatności musisz wykazać odwiedzającym Twoją witrynę, że podjęto niezbędne kroki w celu ochrony ich informacji. Zakup i włączenie certyfikatu SSL na Twojej stronie oznacza, że ​​Twoje strony będą oznaczone żelazną kłódką, która będzie informować klientów, że ich informacje będą bezpieczne.

Brak certyfikatu SSL oznacza, że ​​Twój biznes online ucierpi. Ostatnie badania wykazały, że nawet 70 procent kupujących online wstrzyma transakcję, jeśli poczuje, że nie może zaufać stronie internetowej. Posiadanie zaufanego i natychmiast rozpoznawalnego symbolu certyfikatu SSL oznacza, że ​​Twoje transakcje nie zostaną zakończone – a to może bardzo łatwo podnieść zyski Twojej witryny.

Ostrożnie wybierz swój certyfikat SSL

Certyfikaty SSL są sprzedawane przez różnych dostawców, z których wielu oferuje różne ceny za zasadniczo tę samą usługę. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja witryna pozostanie w 100% chroniona, znajdź certyfikat SSL, który zabezpiecza adres URL Twojej witryny i wszystkie jej subdomeny. Na przykład certyfikat SSL Wildcard zapewni bezpieczeństwo wszystkich Twoich subdomen. Oznacza to, że nie będziesz musiał kupować osobnego certyfikatu dla każdej strony internetowej.

Jeśli chcesz rozwinąć swój biznes online, nadszedł czas, aby poważnie potraktować bezpieczeństwo swojej witryny.

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.