Twórcy Stron

Każda strona internetowa ma nazwę domeny. Gdy internauta szuka informacji, wyszukiwarki publikują różne wyniki. Każda z domen, które ma witryna, ma określone zakończenie, takie jak .com, .net, .org i tak dalej.

Co oznacza domena .com?

Aby zrozumieć znaczenie domeny .com, musisz nauczyć się kilku podstaw. Najpierw zrozum, że .com znajduje się na końcu nazwy domeny lub adresu URL webmastera. To, co oznacza .com, to witryna internetowa, która ma jakiś „komercyjny” zamiar. Te witryny są uważane za adresy domen najwyższego poziomu.

Kiedy domena .Com zaistniała w Internecie?

Internet został uruchomiony w 1989 roku. W tym czasie domena .com była wykorzystywana w witrynach komercyjnych. Firmy, które zaczynały swoją działalność w Internecie, często określały się jako .com i były uznawane za renomowane firmy.

Jednak to, że firma ma końcówkę .com, nie oznacza, że ​​firma jest licencjonowana. Istnieje wiele witryn sklepowych w Internecie, które są jedynie firmami internetowymi, a do prowadzenia działalności w sieci nie jest wymagana licencja.

Co oznacza dzisiaj domena .com?

Dziś .com nadal oznacza „komercyjny”. Jednak .com nie różni się od innych dostępnych adresów domen, takich jak .net, .org i tak dalej. Dzisiaj każdy może uzyskać adres domeny .com, co jest dość proste i nie jest wcale drogie. W rzeczywistości uzyskanie adresu domeny jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo własności, biorąc pod uwagę ogromną siłę Internetu do zarabiania na intratne życie.

Jak uzyskać adres domeny .com?

Aby uzyskać adres domeny .com, musisz najpierw rozważyć swoją markę lub usługę, a następnie wybrać nazwę domeny. Nazwy domen najczęściej wybiera webmaster lub właściciel witryny, ale można je również kupić. Istnieje wiele firm zajmujących się nazwami domen, które mają różne odpowiednie nazwy domen dla określonych nisz, które można kupić. Ballistic Domains to dobry przykład firmy sprzedającej nazwy domen.

Wielu właścicieli witryn chce wybrać własną nazwę domeny, ponieważ jest tańsza. Gdy zastanawiasz się nad wyborem nazwy domeny, ważne jest, aby nazwa najbardziej pasowała do Twojej marki lub usługi albo była nazwą firmy. Na przykład Nike to Nike.com. Coś, co jest bardzo łatwe do zapamiętania, ponieważ szukasz rzeczywistej nazwy marki, aby prowadzić swoją działalność.

Po wybraniu nazwy domeny następnym krokiem jest jej zarejestrowanie. Istnieje wiele witryn internetowych, które umożliwiają przesłanie i zarejestrowanie nazwy domeny. Jest to najłatwiejszy z kroków i zajmuje tylko kilka minut.

Ważne jest również, aby dowiedzieć się, czy Twoja nazwa domeny jest dostępna. Jeśli nazwa jest dostępna, będziesz mógł ją kupić na rok lub dłużej. Nazwy domen są kupowane na określony czas. Proces polega po prostu na uzyskaniu dostępu do witryny i przesłaniu wybranej nazwy domeny kończącej się na .com, .biz, .mobi itp. oraz wybraniu czasu, na jaki chcesz ją zarejestrować.

Zostaw komentarz

error: Treść jest chroniona.